o Autorze książki

Stanisław Grodzicki

Stanisław Grodzicki

dr inż. geodeta z uprawnieniami zawodowymi z zakresów 1, 2 i 4, absolwent Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

o Autorze książki

Stanisław Grodzicki

Stanisław Grodzicki

dr inż. geodeta z uprawnieniami zawodowymi z zakresów 1, 2 i 4, absolwent Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Pedagog – dydaktyk geodezji, programista komputerowy, licencjonowany egzaminator w zawodzie technik geodeta oraz egzaminator na uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii, krajowy recenzent zadań egzaminacyjnych w zawodzie technik geodeta w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, współtwórca podstawy programowej i programu kształcenia w zawodzie technik geodeta, wykładowca na kursach przygotowawczych do egzaminu na uprawnienia zawodowe, redaktor „Przeglądu Geodezyjnego”, twórca, sponsor i autor zadań Mazowieckiego Konkursu Praktycznej Wiedzy Geodezyjnej, ponadto wieloletni działacz społeczny i członek honorowy Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Pracował między innymi w Instytucie Geodezji i Kartografii, Instytucie Maszyn Matematycznych, Polskim Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym SA, Warszawskim Przedsiębiorstwie Geodezyjnym SA oraz równocześnie prowadząc wykłady w Technikum Geodezyjnym w Warszawie.

Autor książki pt.: GEOMETRIA TRAS algorytmy obliczeń, komputerowo wspomaganie projektowanie.

Ukoronowaniem jego 46-letniej działalności edukacyjnej są odznaczenia państwowe i odznaki honorowe NOT i SGP:

  1. Złoty (2004) i Srebrny (1997) Krzyż Zasługi za działalność dydaktyczno-wychowawczą.
  2. Odznaka honorowa „ZA ZASŁUGI DLA GEODEZJI I KARTOGRAFII” (2001).
  3. „MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ” za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania (2005).
  4. Wyróżnienie w I edycji Nagrody Edukacyjnej Prezydenta m. st. Warszawy, kategoria „Najlepszy nauczyciel warszawski” (szkoły ponadgimnazjalne) (2002).
  5. Dyplom uznania Marszałka Województwa Mazowieckiego – za wieloletnią, rzetelną i efektywną pracę dydaktyczno-wychowawczą oraz zaangażowanie w działalność na rzecz rozwoju Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowego im. prof. dr. Stanisława Kluźniaka (2016).